Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΙΚΟ : ΕΝΩΣΗ - ΟΜΗΡΟΣ 1-3 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Άλλη μια νίκη εκτός έδρας για την ομάδα μας , η τρίτη με 1-3 ( 6 νίκες εκτός , 12 συνολικά , δεν λογαριάζεται το 1-4 με τον ΛΕΟΝΤΑ αφού εκκρεμεί η έφεση της ομάδας μας στη ΕΠΟ)
Κύριο χαρακτηριστικό  ο ισχυρός Νοτιάς που δεν άφησε να γίνει ένας καλός αγώνας.
Με την βοήθεια του ανέμου προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο Α΄ημίχρονο . Στην επανάληψη στο 65΄ σε κάθετη μπαλιά του Αγορή, κέρδισε ο Καίτης που με δεύτερη παλικαρίσια προσπάθεια ισοφάρισε από κοντά. Στο 65΄ αποβλήθηκε με απ΄ευθείας κόκκινη (έβρισε τα θεία) ο τερματοφύλακας της αντιπάλου, στο  "έμμεσο " μέσα από την περιοχή που υπέδειξε ο διαιτητής ο Μπογιατζής με δυνατό σουτ κάρφωσε την μπάλα στο "γάμα" και 1-2! το τελικό 1-3 πάλι από τον πολύ καλό Καϊτη όταν αξιοποίησε σέντρα του Κούτικα.