Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου 2017

ΟΜΗΡΟΣ - ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ 0-0

Στο μηδέν έμειναν οι ομάδες στην παρθενική τους φετινή επίσημη εμφάνιση  σε ένα δυνατό και νευρικό αγώνα..
Η ομάδα μας είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες στο πρώτο τριαντάλεπτο του δεύτερου μέρους, μάλιστα είχαμε 2 δοκαρια με Ψαρούδη /Καϊτη και μια φάση που διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες μας για πέναλτυ που δεν δόθηκε από τον διαιτητή Λιβανίδη, όταν ο αντίπαλος τερματουλακας φάνηκε να ανατρέπει τον Ψαρούδη μέσα στην μεγάλη τους περιοχή. Οι αντίπαλοι είχαν και αυτοί τις ευκαιρίες ους στο πρώτο ημίχρονο με ένα δοκάρι αλλά η αμυντική μας γραμμή με τον τερματοφύλακα σε καλή μέρα δεν τους επέτρεψαν κάτι καλλίτερο, πίεσαν δυνατά ακόμα στο τελευταίο δεκάλεπτο .
ΟΜΗΡΟΣ
Κούτσουρας, Κυδωνάκης, Πέττικας ( 88΄ Κοκολάκης Μ), Χαλκιάς, Γεροντιδάκης ( 50΄ Μπογιατζής), Αγορής, Μουλάκης, Ζαχαρίου, Καϊτης, Ψαρούδης και Κοκκώδης. Στην 18άδα ακόμα οι: Κοκολάκης Ισ., Κάργας και Ζαννίκος.
Ο επόμενος αγώνας κυπέλλου με τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ την άλλη Κυριακή 10/9 στο χωριά στις 17:30